Seznam LOKALNIH PONUDNIKOV HRANE

Objavljamo seznam lokalnih (z območja Občine Križevci) ponudnikov hrane.

Vsi, ki imate registrirano proizvodnjo in prodajo lokalne hrane in želite, da vas uvrstimo na omenjeni seznam, pokličite 041 375 004 (Danijel Lesničar) ali pošljite elektronsko pošto na podzupan@obcina-krizevci.si

Kupci in interesenti pred obiskom ponudnikov jih najprej kontaktirajte. Za natančnejše podatke si lahko ogledate njihovo internetno ali FB stran – povezava je z logotipom.


Zeliščarstvo Divjak _Klavdija Divjak Ferčec Dobrava 5, 9242 Križevci pri Ljutomeru Dopolnilna dejavnost na kmetiji telefon: 070 740 990 e-pošta: klavdija.divjak@gmail.com.com

Prodaja domačih zeliščnih sirupov, čajev, zeliščne soli.


      Jana Divjak – Nosilka dopolnilne dejavnosti na kmetiji Dobrava 8, 9242 Križevci pri Ljutomeru   telefon: 051 438 368   e-pošta: jana.divjak@gmail.com

Ponujajo:   Različne izdelke iz aronije “Doma pridelana & doma predelana”


 Domačija Ros Vučja vas 4 9242 Križevci pri Ljutomeru   telefon: 068 163 340  e-pošta: domacija.ros@gmail.com

Ponujajo:   Olja (bučno, sončnično, konopljino, orehovo), gluten free moke(ajdova, bučna, konopljina, sončnična), bučni namaz in bučna sol, ajdove kokice :), pirina moka in zdrob …


BeEko Kmetija Paldauf Vučja vas 37, 9242 Križevci pri Ljutomeru   telefon: 051 680 711  e-pošta: info@paldauf.si

Ponujajo:  Sončično in bučno olje, Pšenična, pirina, ržena in ajdova moka, eko jabočni kis, pirini široki rezanci, mešana solata, kumarice, prosena in ajdova kaša itd..


  Slavič Marko – nosilec dopolnilne dejavnosti na kmetiji Vučja vas 51, 9242 Križevci pri Ljutomeru   telefon: 041 35 50 50    e-pošta: info@vila-natura.si

Ponujajo:   BIO žitarice: pira, pšenica, rž, ječmen, oves, proso, ajda, koruza, enozrnica, dvozrnica, durum pšenica, BIO oljnice: buče, sončnice, lan, konoplja, oljna ogrščica, BIO jabolka starih sort: bobovec, krivopecelj, butolenka, londonski peping…


  Marjan Koroša – predelava mesa na kmetiji Koroša, nosilec dopolnilne dejavnosti na kmetiji, Križevci pri Ljutomeru 50   telefon: 051 605 856 e-pošta: kmetijakorosa@gmail.com

Ponujajo:   25 različnih suho-mesnih izdelkov, med njimi salame, klobase, prleško tünko, zaseko, ocvirke, prekajene klobase in še mnogo več! Ob predhodnem naročilu vam ponujamo sveže meso, iz naših izdelkov pa vam lahko naredimo tudi odličen narezek. Ponujamo tudi naše bučno olje in domač česen


   Kmetija Kosi Ključarovci 20 Križevci pri Ljutomeru   Telefon: 02 587 11 03  e-pošta: info@kmetijakosi.si

Ponujajo:    Sveži siri z začimbami in brez, siri za žar z začimbami in brez, navadni jogurt in sadni, skuta, sirotka, mleko, maslo


   Vinogradništvo DRUŽINA KOS Ključarovci 66, 9242 Križevci pri Ljutomeru   Telefon: 041 357 520 ali 041 620 568    e-pošta: vinogradnistvokos@gmail.com

Ponujajo:  Vina: Šipon, Ranfol, Veronika, Rumeni muškat, Kerner, Erazmovo vino …


   Pekarna biga, proizvodnja, trgovina in storitve, d.o.o. Križevci pri Ljutomeru 3, 9242 Križevci pri Ljutomeru   Telefon: 041 904 524

Ponujajo:   PROIZVODNJA KRUHA, SVEŽEGA PECIVA IN SLAŠČIC


   Grily Naturae – kmetija Osterc iz Vučje vasi 50,   Telefon: 031206687,    e-pošta: grily.naturae@gmail.com

Ponujajo:    Eko jabolčni kis, eko jabolčni sok, eko sivkin čaj, metin čaj, čaj kamilice, eko cvetovi sivke za kulinariko, rjavi sladkor s cvetovi sivke, sivkina suha klobasa, sivkin sirup, med (cvetlični, akacija), kisana repa…

 


 
5 NASVETOV ZA NAKUPOVANJE NA KMETIJI OB MOREBITNEM ŠIRJENJU VIRUSA COVID-19.

V času, ko virus napada iz vseh strani, je ključno, da kar najbolj okrepite svoj imunski sistem. Svetujemo vam torej, da si lokalno, svežo, sezonsko, zdravo hrano zagotovite na bližnji kmetiji. Najprej preverite spletno stran, če ima kmetija spletno trgovino, jo izkoristite. V nasprotnem primeru se odpravite na kmetijo, vendar le, če se počutite popolnoma zdravi. Pri tem upoštevajte ukrepe za zaščito sebe in kmeta:

  • PRED OBISKOM POKLIČITE NA KMETIJO IN SE DOGOVORITE ZA ČAS OBISKA, PRIDELKE, IZDELKE …

Tako bodo na kmetiji lahko razporedili obiske in poskrbeli, da ne bo prihajalo do nepotrebnih interakcij. Pripravili bodo lahko izdelke in skrajšali čas vašega obiska. Vprašajte kmeta, če na kmetiji v času virusa izvajajo kakšne posebne ukrepe, če lahko prinesete svojo embalažo …

  • NA KMETIJO POJDITE SAMI.

Naj ostali družinski člani ostanejo doma oziroma počakajo v avtomobilu – res ni potrebno, da svojo in kmetovo družino ogrožate bolj, kot je nujno potrebno. Če je na kmetiji urejena trgovinica, vstopajte posamezno. Uporabite kreditno kartico / po rokovanju z denarjem si razkužite  roke. Ne dotikajte se obraza, doma pa roke dobro umijte z milom in toplo vodo.

  • PRINESITE SVOJO EMBALAŽO, A PRI TEM POSKRBITE ZA USTREZNO HIGIENO.

V času, ko nas najbolj skrbi za sebe, ne smemo pozabiti tudi na naravo, ki je ne rabimo še bolj obremenjevati z nepotrebno plastiko. Seveda pa poskrbite, da bo posoda čista, da ne bo prišlo do širjenja bakterij.

  • UPOŠTEVAJTE VARNOSTNO RAZDALJO IN DRUGE UKREPE NIJZ (NACIONALNEGA INŠTUTUTA ZA JAVNO ZRAVJE) ZA PREPREČEVANJE OKUŽBE.

Ko pridete na kmetijo se ne rokujte, skrbite za higieno kašlja, ne dotikajte se obraza, umivajte in razkužujte si roke… Skrbite za svoje zdravje in za zdravje kmeta, da bo lahko za vas pridelal še veliko zdrave hrane.

  • POMISLITE TUDI NA DRUGE IN KUPITE SAMO TOLIKO SUROVIN, KOT JIH ZARES POTREBUJETE.

Pristojni na Ministrstvu za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano zagotavljajo, da imamo v Sloveniji zadostne količine izdelkov domačih proizvajalcev. Prav tako se moramo zavedati, da potrebujemo hrane, če je la ta kvalitetna, manj.

In še dva predloga. Preden se odpravite po nakupih se pri svojih (starejših) sosedih pozanimajte, če lahko na kmetiji priskrbite še kaj za njih. Ko boste že na podeželju, pa izkoristite ta čas in poiščite neobljudeno gozdno pot – privoščite si sprehod v naravi, poskrbite za krepitev dihalnih poti in si zbistrite misli.

NASVET ZA KMETE IN KMETICE

Zelo pomembno je, da na drugi strani za preventivo in svoje zdravje poskrbimo tudi kmetje. Ne sprejemajmo strank, če se ne počutimo zdravi! Najbolje je, če se za kontakt s strankami določi enega družinskega člana, ki pri svojem delu uporablja zaščitno opremo in si redno umiva roke. Prav tako moramo dobro poskrbeti za prostore v katerih poteka stik s strankami, jih dobro čistiti in redno zračiti. V kolikor nam narava naših izdelkov to dopušča, jih pripravimo vnaprej in izročimo na prostem. Čeprav kmetje s svojimi kupci radi poklepetamo, moramo tokrat poskrbeti, da je čas nakupa čim krajši.

NA ZDRAVJE!    

Skip to content